YatMain1

İç Mimari Render

ONLINE RHINO ATÖLYELERİ

İç Mimari Modelleme ve Render Atölyesi

Mimari modellemede son zamanlarda tasarımcıların en sık kullandığı program olan Rhino’yu Yetkili Rhino Eğitmeni tarafından öğrenme fırsatını kaçırmayın. Bu atölye temel seviyede Rhino bilen herkes için uygundur ancak bu şartı sağlayamayanlar için ücretsiz temel seviye Rhino çalışması veriyoruz.

Rhino öğrenmesi kolay uzmanlaşması zor bir program olduğu için sizi uzmanlık seviyesine taşıyacak bilgileri bu atölyede bulabileceksiniz.

Bu atölye iç mimarlar ve 3D görselleştirme öğrenmek isteyenler için hazırlanmış içeriklerden oluşmaktadır. Tüm içerik McNeel’ın standartlarına uygun olarak hazırlanmıştır. Farklı modelleme tekniklerini bir arada görecek ve V-ray ve Vantage ile ayrı ayrı kaliteli görseller oluşturabileceksiniz. Bu atölye sonunda artık tüm projelerinizi Rhino üzerinden gerçekleştirebileceksiniz.

Bool Design Studio olarak Rhino 3D programını en kısa sürede amaca yönelik uygulama ve örneklerle size öğretmeye özen gösteriyoruz. Program eğitimlerininen sıkıcı ve uzun bölümünü atlayarak sizlere keyif alacağınız bir atölye sunmayı hedefliyoruz.

Neden Rhino?
Rhino,Autocad’e benzer arayüzü ve çalışma mantığıyla aşina olduğunuz, öğrenmesi kolay bir programdır. Esnek ve özgür modelleme yetenekleri ile size sınırsız bir tasarım alanı sağlar ve bunu eklentiye ihtiyaç duymadan, yüzlerce eklenti kurmanıza gerek kalmadan yapabilir.  Bunun yanında işinizi kolaylaştıracak bir çok eklenti de mevcuttur.SketchUp veya 3ds Max’e göre daha stabil çalışan ve aynı zamanda bu programlarla da uyumlu çıktılar alabilen Rhino ile Render için de neredeyse tüm Render programları birlikte çalışmaktadır. Bu atölyede biz en güçlü render programı olan V-ray’i kullanıyor olacağız. Son zamanlarda bir çok mimarlık ofisinin iş ilanlarında da Rhino bilgisi talep ettiğini söylemek yanlış olmaz.

Atölye İşleyişi Hakkında
Atölyeyönetimi interaktif ve uygulamalı olarak yapılacaktır. Tek taraflı bir süreç işlemeyecektir. Atölye sonunda her öğrenci kendi bitirme projesini belirleyecek ve hocamızın danışmanlığında bu projelerini tamamlayacaktır.

Atölyelerimizonline olarak Zoom üzerinden yapılacaktır. AtölyeyürütücümüzRhino tarafından yetkilendirilmiş Taha Türkoğlu’dur.

Derslerimiz kaydedilecek ve en geç 1 gün içerisinde kayıtlar ve dosyalar paylaşılacaktır. Böylelikle kaçırdığınız dersleri veya tekrar etmek istediğiniz yerleri yeniden izleyebileceksiniz.

Atölye sonunda sertifika verilecektir. Sertifika geçerliliği ve koşullarını aşağıdaki kataloğu indirerek öğrenebilirsiniz.

 

Ders içeriği

  • Planı Modele Dönüştürme ve Detaylar
  • Mobilya Modelleme ve Render
  • İç MekanRender için İş akışı
  • Render Ayarları ve Animasyon

*Detaylı içerik bilgisi için kataloğu indirebilirsiniz.

Atölye Süresi: 24 Saat / 4 Hafta

Saatler: 19:00 – 22:00

Programlar: Rhino 7-8, V-ray forRhino

Ders Platformu: Zoom

29 TEMMUZ 2024 // DERS GÜNLERİ: PAZARTESİ – ÇARŞAMBA
22 EKİM 2024 // DERS GÜNLERİ: SALI – PERŞEMBE

Mehmet Ali Akyaman

Eğitmenin sabrı ve bilgisi sayesinde, iç mekan tasarımlarını Rhino'da nasıl hayata geçireceğimizi öğrendik. Özellikle atölye boyunca yaptığımız uygulamalar ve projeler, gerçek dünya deneyimine çok yakın hissettirdi. Taha Hocamızın pratik odaklı olması, öğrenme sürecini çok daha etkili kıldı. Kesinlikle her iç mimar adayına tavsiye ederim!"

Unknown person

İç Mimari Modelleme ve Render Atölyesi

Ahmet Çetinal

Rhino'nun potansiyelini keşfetmek için mükemmel bir başlangıç noktasıydı. Eğitmenlerin deneyimi ve özverisi, karmaşık bir programı anlamamı sağladı ve tasarımlarımı daha da geliştirmeme olanak tanıdı. Atölye boyunca öğrendiğim temel ve ileri seviye teknikler, iç mekan tasarımında büyük bir ilerleme kaydetmemi sağladı. Hem eğlenceli hem de öğretici bir deneyimdi.

Unknown person

İç Mimari Modelleme ve Render Atölyesi

Ayşe Eryaman

Atölye boyunca öğrendiğim teknikler, kendi iç mekan projelerimi hayata geçirmeme yardımcı oldu. Özellikle V-ray render motoru ile ilgili detaylı eğitimler, tasarımlarımı profesyonel bir seviyeye taşımamda büyük bir rol oynadı. Bu atölyeyi kaçırmayın, kesinlikle katılmalısınız

Unknown person

İç Mimari Modelleme ve Render Atölyesi

Nilsu Akça

Benim için çok verimli bir eğitim oldu. Gerek eğitim hayatımda gerek gelecekte, kariyerimde kullanabileceğim önemli bilgiler öğrendim. Emekleriniz için teşekkür ederim

Unknown person

İç Mimari Modelleme ve Render Atölyesi

Saliha Arabacı

Bugüne kadar bulunduğum tüm atölyelerin dışında Taha Bey, işi sıkıcı hale gerimeden pratik bir şekilde sizi Rhino'nun içine alıyor. Gerek anlatımdaki akıcılık, buna bağlı olarak gerek uygulamadaki rahatlık ile kesinlikle faydalı bir süreçti.

Unknown person

İç Mimari Modelleme ve Render Atölyesi

Date:

Category: