SIKÇA SORULAN SORULAR

Atölyeler nerede yapılmaktadır?

Tüm atölyelerimiz online ve canlı olarakZoom üzerinden düzenlenmektedir. Bu sayede yolda geçirilen vakit kaybını ve işletme giderlerinden kaynaklı pahalı kurslara yüklü paralar ödemek zorunda kalmazsınız. Yüz yüze ders veya atölyemiz mevcut değildir.

Hangi programların atölyelerini açıyorsunuz?

Bool Design Studio olarak işlerimizde bir çok program ve uygulamadan faydalanıyoruz ancak öğretmeye yetkinliğimiz olmayan programlar hakkında dersler düzenlemeyi doğru bulmuyoruz. Tüm atölyelerimiz Rhinoceros programı ve onunla ilişkili programlar ve eklentiler üzerinedir. Bool Design Studio, Yetkili Rhino Eğitim Merkezi’dir.

Atölyeler kayıt ediliyor mu?

Tüm atölyelerimiz kaydedilmektedir. Ancak bu kayıt işleminin amacı katılımcıların dersi sadece video olarak takip etmesi için değildir. Atölye kayıtları dersler tekrar edilmek istenirse veya özel durumlarda dersler kaçırılırsa diye mevcuttur. Devamlılık sertifika hakkı için önemli bir koşuldur. Ders kayıtları ömür boyu o derse katılan katılımcılar tarafından izlenebilecektir.

Atölyeler nasıl yapılıyor?

Atölyelerimiz Zoom üzerinden online olarak yapılmaktadır. Ders boyunca atölye yürütücüsüne soru sorabilir duruma göre paralel olarak uygulama yapabileceksiniz. Hem atölyeden verim almanız hem de sertifika koşullarını sağlamanız için her hafta verilen ödevleri zamanında teslim etmeniz önemlidir.

Atölye sonunda sertifika veriliyor mu?

Evet tüm atölyelerimiz sonunda belirlediğimiz koşullar sağlandığı takdirde sertifika veriyoruz.

Sertifika koşulları nelerdir?

Sertifika hakkı kazanmak için toplam atölye süresinin %70’inde bulunmak zorunludur. Aynı zamanda ders içerisinde ve sonunda verilen ödevlerin zamanında teslim edilmiş olması gereklidir.

Sertifika geçerli midir?

Bool Design Studio, McNeel firmasının Yetkili Rhino Eğitim Merkezi ve eğitmenleri de Yetkili RhinoEğitmeni’dir. Sertifikalar sizin atölyede gösterdiğiniz başarıya ve özene karşılık verilir. Hiçbir sertifika mesleki yeterlilik belgesi olarak görülmemelidir.

Katıldığımız sektörel atölyeler iş bulmamızı sağlar mı?

Hiçbir kurs veya okul size tek başına iş imkanı sağlamaz. Bizim amacımız, ilgi duyduğunuz sektörlere dair size bir temel aşılamak ve genel kültür sahibi olmanızdır.

Atölyeler katılma koşulları nelerdir?

RhinoTemel  Seviye atölyemiz hariç tüm atölyeler temel seviye Rhino bilgisi gerektirmektedir. Temel seviye Rhino bilgisi olmayan katılımcılarımız için atölyeler öncesi temel seviye Rhino eğitimlerine ücretsiz katılma veya kayıtlı videolarına erişim hakkı sağlıyoruz. Atölyelerimizden verim almanız açısından teknik bir bölümde okumuş olmak veya CAD programlarından en az birini biliyor olmak tavsiye edilir.

SSS